KOMUNITA REALITNÍCH MAKLÉŘŮ

+420 606 113 100

Blog / O nemovitostech

Za služby se platí new

Při prodeji nemovitosti NEPLATÍTE PROVIZI – pravda, nebo lež?

3. července 2017

Autor: Michal Souček

Pojďme si říci něco o jedné realitní marketingové fintě, kterou byste se určitě neměli nechat zmást. Například webová stránka jedné menší realitní kanceláře v Praze říká: “ S námi neplatíte provizi”. Praví se to i na letácích, které zahltily vagóny pražského metra i billboardy v hlavním městě. Znamená to, že tato společnost pracuje opravdu zdarma? Asi ne, ale nebudu jim sahat do svědomí. Služba zdarma, ať už je to jak chce, pravděpodobně není to, co chcete při prodeji nemovitosti zažít. Podívejte se do článku, abyste věděli, na co si dát pozor.

Dreamstime_xxl_10926484_resize

PENB - nová povinnost pro vlastníky nemovitostí

2. července 2015

1. 7. 2015 vstoupila v platnost novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií. Tento zákon (a jeho novela) mimo jiné upravuje, které budovy a v kterém případě musejí mít vystaven průkaz energetické náročnosti (PENB).
Proč by vás to mělo zajímat?
Protože od tohoto dne můžete mít povinnost tento průkaz pro vaši nemovitost mít. A sankce? Ty jsou citelné – pro fyzické osoby až 50 000 Kč, u právnických osob to může být až 200 000 Kč. Stát nám říká, že průkaz za určitých podmínek prostě mít musíte. Chcete se dozvědět více? Důležité informace a podrobnosti najdete v článku, který jsme pro vás na toto téma připravili.
Odkaz na článek.